RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
Tema : Diri Saya
Subtema: Anggota
badan
Tempoh Masa:
30minit
Alat Bahan :
Gambar anggota badan
Tunjang
Utama: Sains dan Teknologi
Pembelajaran
Utama : (ST3.1) Memperolehi pengetahuan asas tentang bahagian badan.
Standard
Pembeljaran Yang digunakan: (BM2.1.3)Berbual dengan ayat yang mudah dengan
sebutan yang betul.
Objektif
Pembelajaran : Pada akhir pembelajaran
murid dapat:
i)Menyebut nama anggota badan
ii)Menyebut kegunaan setiap anggota badan
Kosa
kata/Perbendaharan kata: kepala,kaki,tangan,jari,mata
Pengetahuan
sedia ada: Megenal anggota badan
Penerapan
nilai : Bershukur kepada tuhan,berkerjasama,sayang
SLOT PENGAJARAN HARIAN
MASA
|
ISI KANDUNGAN
|
AKTIVITI GURU
|
AKTIVITI MURID
|
ALAT BAHAN
|
Set Induksi
3 minit
|
Gambar anggota badan.
|
Guru menujukkan gambar lengkap anggota badan
|
Murid melihat dan bercerita megenai gambar tersebut.
|
Gambar.
|
Langkah 1
10 minit
|
Bersoal jawab megenai nama setiap anggota badan.
|
Guru bersoal jawab dengan murid megenai bahaian-bahagin
anggota badan dan membimbing murid menyebut dengan betul.
|
Murid memberi respon menyenaraikan bahagian-bahagian
anggota badan.
|
|
Langkah 2
7 minit
|
Bersoal jawab mengenai kegunaan/fungsi setiap anggota
badan.
|
Guru bersoal jawab dengan murid mengenai
bahagian-bahagian anggota
/funsi setiap anggota badan.Contoh:apakah yang akan
kita
gunakan apaila menendang bola?
|
Murid berbincang secara kumpulan kecil mengenai
bahagian-bahagian anggota kegunaan/fungsi setiap anggota badan.
|
Carta gambar.
|
Langkah 3
7 minit
|
Mewarna dan menyebut dengan betul berdasarkan lembaran
kerja.
|
Guru meminta murid- murid menyebut dan mewarnakan
gambar mengikut kreativiti masing-masing.
|
Murid meminta murid-murid menyebut dan mewarnakan
gambar mengikut kreativiti masing-masing.
|
Lembaran kerja
|
Penutup
3 minit
|
Hormat menghormati
|
Guru menerangkan tentang pentingnya kita bersyukur
kepada Tuhan kerana memiliki tubuhbadan yang sihat.
|
Murid-murid mendengar penerangan guru dengan penuh
minat.
|
No comments:
Post a Comment